10.05., Wspomaganie dzieci z zaburzeniami neurorozwojowymi w edukacji, prof. UP dr hab. Halina Pawłowska-Jaroń, prof. UP dr hab. Sława Orłowska-Popek

NOWA GRAFIKA WYDARZEŃ - 2023-03-16T134807.256.jpg
  • nowość
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 2 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 79,00 zł 79.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

TEMAT WEBINARU: WSPOMAGANIE DZIECI Z ZABURZENIAMI NEUROROZWOJOWYMI W EDUKACJI

PROWADZĄCE: 

Halina Pawłowska-Jaroń - dr hab. nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa, profesor nadzwyczajny w Katedrze Logopedii i Zaburzeń Rozwoju, członek zarządu Małopolskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Logopedycznego. Swoje zainteresowania naukowe koncentruje wokół zagadnień nabywania i rozwoju języka u dzieci upośledzonych, obciążonych genetycznie warunkowanymi zespołami chorobowymi, zaburzeń rozwoju, w tym komunikacji językowej dzieci przedwcześnie urodzonych, dzieci z epilepsja oraz spektrum zaburzeń po płodowej ekspozycji na alkohol (FASD) i inne teratogeny,  diagnozy  i terapii logopedycznej osób starszych.
 

Sława Orłowska-Popek - od 2019 roku profesor w Katedrze Logopedii i Zaburzeń Rozwoju Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, absolwentka filologii polskiej, logopedii i neurologopedii. Tytuł doktora w dziedzinie językoznawstwa stosowanego uzyskany w 2008 r. na podstawie pracy doktorskiej Językowe sposoby wyrażania emocji i uczuć przez uczniów niesłyszących (analiza tekstów) (promotor prof. dr hab. Jagoda Cieszyńska-Rożek). Od 2018 roku doktor habilitowany. Praca habilitacyjna ukazała się nakładem Wydawnictwa Naukowego Uniwersytetu Pedagogicznego w 2017 r. i nosiła tytuł: Programowanie języka w terapii logopedycznej (na przykładzie rozwoju języka dzieci niesłyszących). Od 1997 do 2014 roku – nauczyciel logopeda, terapeuta w Zespole Diagnozy i Terapii, następnie Zespole  Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka w SOSW dla Dzieci Niesłyszących w Krakowie. Jako terapeuta od 2010 roku współpracuje z Centrum Metody Krakowskiej. Autorka ponad czterdziestu artykułów i dwóch monografii oraz współredaktorka monografii z zakresu logopedii. 

CENA PROMOCYJNA: 79zł, w tym certyfikaty i 3-dniowy dostęp do nagrania!

OPIS SZKOLENIA:

Uczniowie z zaburzeniami neurozwojowymi (z FASD, spektrum autyzmu, afazją, niepełnosprawnością intelektualną, ADHD) prezentują wybiórcze ograniczenia uczenia się, posiadają duże trudności w uczeniu się i kontrolowaniu funkcji wykonawczych, co całkowicie upośledza umiejętności językowe, komunikacyjne i społeczne, a dodatkowo towarzyszy takim osobom upośledzenie inteligencji. Ogromne problemy na etapie edukacji mogą także prezentować dzieci urodzone przedwcześnie. Mając, więc na uwadze opóźnienie w rozwoju mowy, u którego podstaw leży nieprawidłowy rozwój centralnego układu nerwowego, warto pamiętać o trudnościach, które mogą towarzyszyć uczniom z zaburzeniami neurorozwojowymi podczas nauki różnych przedmiotów. W trakcie webinaru zostaną wskazane zarówno symptomy zaburzeń (funkcji biorących udział w procesie czytania i pisania) w zakresie różnych przedmiotów nauczania, jak i formy, metody, sposoby dostosowania wymagań edukacyjnych w celu usprawniania zaburzonych funkcji.

PŁATNOŚĆ: W przypadku niemożności skorzystania z szybkich płatności, można dokonać tradycyjnego przelewu na konto:
Marta Leńczuk mbank 87 1140 2004 0000 3002 7738 7951
W tytule opłaty proszę wpisać: imię i nazwisko, nazwę oraz datę webinaru oraz przesłać potwierdzenie na e-mail: instytutdoskonalenialogopedow@gmail.com
 
 
LINKI DO WYDARZENIA ZWYKLE SĄ UDOSTĘPNIANE DZIEŃ WCZEŚNIEJ WRAZ Z MATERIAŁAMI, A CERTYFIKATY W CIĄGU 2-3 DNI OD DATY SPOTKANIA!
 
DODATKOWE INFORMACJE:
instytutdoskonalenialogopedow@gmail.com;
tel. 515 238 028 - Marta Leńczuk

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl