KRAKÓW, 28.09.2024., Diagnoza i programowanie terapii komunikacji dzieci niewerbalnych i werbalnych z ASD, mgr Magdalena Tarnawska

Dostępność: średnia ilość
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 500,00 zł 500.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Diagnoza i programowanie terapii komunikacji dzieci niewerbalnych i werbalnych z ASD

Termin: przeniesione na 28.09.2024r.  Kraków, ul. Rynek Podgórski 12/26, 30-533 Kraków

Godziny: 10.00 – 17.00

Szkolenie dla: logopedów, neurologopedów, studentów logopedii, terapeutów (pedagogów, psychologów) zainteresowanych problematyką komunikacji.

Szkolenie przygotowujące do diagnozy i terapii komunikacji dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu na różnym poziomie funkcjonowania: niewerbalnych i werbalnych. Podczas szkolenia omówiony zostanie autorski kwestionariusz do diagnozy komunikacyjnej, a także przedstawione zostaną gotowe propozycje zabaw, aktywności i strategii terapeutycznych do wykorzystania na zajęciach z dziećmi. Zaprezentowane zostaną techniki terapeutyczne oraz przykładowe pomoce do pracy. Propozycje będą dotyczyły zajęć indywidulanych, jak i grupowych. Jedną z części szkolenia będzie również przedstawienie modelu pracy z rodzicami podczas terapii logopedycznej dzieci z ASD.

Program szkolenia:

  1. Diagnoza logopedyczna dziecka z ASD – autorski kwestionariusz diagnozy.

  2. Wprowadzenie do terapii logopedycznej dzieci z ASD.

  3. Techniki pracy terapeutycznej wyzwalające komunikację.

  4. Rola stylu interakcji w pracy terapeutycznej.

  5. Zabawa jako podstawa oddziaływań terapeutycznych – warsztat.

  6. Funkcje komunikacyjne - plan terapii logopedycznej.

  7. Aktywności rozwijające komunikację werbalną – warsztat.

  8. Model pracy z rodzicami dzieci z ASD podczas terapii logopedycznej.

PRELEGENT: mgr Magdalena Tarnawska – ukończyła studia na UMCS w Lublinie: pedagogikę specjalną i logopedię oraz na Akademii Medycznej we Wrocławiu: neurologopedię kliniczną, dyplomowany terapeuta osób z autyzmem. Od 15 lat zajmuje się diagnozą i terapią logopedyczną dzieci i młodzieży, pracując jako logopeda w poradni, szkole i przedszkolu, współpracowała z Fundacją Alpha w Lublinie, gdzie zdobywała doświadczenie w prowadzeniu terapii dzieci, młodzieży i dorosłych osób ze spektrum zaburzeń autystycznych. Obecnie prowadzi gabinet neurologopedyczny "Mowa na Opak", oraz stronę na Fb pod tą samą nazwą, w ramach której realizuje również webinary i szkolenia online. Autorka pomocy do terapii „Koty, płoty, samoloty. Modelowanie zdań” , „Raz, dwa, trzy – wybierz Ty. Historyjki obrazkowe”.

Uczestniczyła w licznych kursach i szkoleniach doskonalących z zakresu diagnozy logopedycznej i metod terapeutycznych, certyfikowany diagnosta ADOS – 2. Od kilku lat prowadzi szkolenia specjalistyczne, zajęcia dla studentów i nauczycieli na studiach podyplomowych, ma bogate doświadczenie w zakresie prelekcji konferencyjnych, autorka artykułów specjalistycznych.

Zainteresowania zawodowe: autyzm, terapia w nurcie responsywnym i rozwojowym. W pracy terapeutycznej z dziećmi kieruje się doborem metody terapii indywidualnie do konkretnego dziecka i jego możliwości, opierając się na kompleksowej diagnozie.

DODATKOWE INFORMACJE:
szkolenia@instytut-doskonalenia-logopedow.pl
tel. 515 238 028 - Marta Leńczuk

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl